All District Softball Teams

posted by Sports Department -


Division 1

1st Team

Payton Freasure- Logan SE District Player of the Year

Jillian Middleton- Marietta


2nd Team

Emma Rutter- Logan

Madison Gault- Marietta


Honorable Mention Team

Addy Rooker- Logan

Kellie Arnett- Logan

Hannah Kroft- Marietta

Betsy Wriston- Marietta

John Doughty- Marietta Coach of the Year



Division 2

1st Team

Raylene Hammond- Jackson SE District Player of the Year

Taylor Pagan- Sheridan

Kalicia Doles- Waverly

Sarah Moats- Circleville

Shayla Munyan- Fairfield Union

Mariah Ridgeway- Jackson

Darian Radabaugh- Vinton County

Diamond Decker- Warren

Sha Ford- Circleville

Layona Davis- New Lexington

Kaitlyn Sturgeon- Sheridan

Mayci Marshall- Logan Elm

Gracie Casto- Athens

Bailie Young- Gallia

Hannah Robinson- Waverly

Jessica Camp- Miami Trace

Bailey Harris- New Lexington

Beckley Smith- McClain

Shane Wolford- Jackson Coach of the Year


2nd Team

Hallie Pinkerton-Unioto

Sarah Greenlee- Warren

Audrey Corzine- Chillicothe

Maddy Jenkins- Washington Court House

Laiykn Teasley- Farifield Union

Jordan Banks- Jackson

Hailey Robinson- Waverly

Hailey Hott- Unioto

Hunter Cupley- Gallia

Kyellee Sipple- Gallia

Sydney Campolo- Sheridan

Olivia Wolfe- Miami Trace

Kaylee Stevenson- McClain

Lexi Parsons- Logan Elm

Jocie Fisher- Unioto

Elianna Tuppercer- Athens

Sierra Somerville- River Valley

Riley Moberly- Hillsboro


Honorable Mention

Kailyn Sharp- Athens

Shalyn Reffitt- Vinton County

Alex Barnes- River Valley

Arika Barr- Gallia

Elisabeth Williams- Warren

Melanie Clum- Sheridan

Lilly Cowman- Washington Court House

Kayla Forsythe- Farifield Union

Abby Keaton- Circleville

Sydney Wickline- Circleville

Kirsten Blair- Waverly

Ashton Snider- Farifield Union

Avery Grayson- Warren

Haley Patterson- Jackson

Kaylee Hauck- Miami Trace

Brookesanne Barnett- Vinton County

Kendall Pollard- McClain

Maddy Osborn- Washington Court House



Division 3

1st Team

Boo Sturgill- Wheelersburg SE Player of the Year

Brooke Webb- Chesapeake

Kasey Murphy- Coal Grove

McKenzie Cremeans- Ironton

Caitlyn Brisker- Oak Hill

Kaiti White- Fairfield Leesburg

Abby Howard- Alexander

Emily Robinson- Westfall

Zoe Doll- Minford

Cameryn Alexander- Piketon

Grace Stevens- Rock Hill

Christen Risner- Wheelersburg

Kylee Kellough- Huntington

Andrea Edmisten- Eastern Brown

Taylor Swartz- Meigs

Ashley Compston- Wellston

Laiken Rice- Northwest

Jacqueline Bautista- Portsmouth

Abby Stark- Adena

Brittani Wolfenbarker- Minford

Teresa Ruby- Wheelersburg Coach of the Year


2nd  Team

Morgan Fridley- Fairland

Sammy Tatman- Portsmouth West

Ayzia Fullen- Westfall

Evia Bennett- Zane Trace

Syanne Conley- Huntington

Lauren Crum- Coal Grove

Ryeigh Swann- Chesapeake

Hannah Morgan- Lynchburg Clay

Laney Eller- Wheelersburg

Olivia Anderson- North Adams

Lyndee Spargur- Fairfield

Rylie Hughes- Oak Hill

Whitney Broughton- Eastern Brown

Addison Newman- North West

Sara Allen- South Point

Mary Beth Burton- Ironton

Makayla White- Portsmouth West

Kendra Coleman- Wellston

Darby Minor- Westfall

Jadyn Mace- Alexander


Honorable Mention

Alexis Lute- Northwest

Jaclyn Burchett- Northwest

Jordan Storms- Chesapeake

Erica Bowman- Chesapeake

Marcy Dudgeon- Westfall

Gracie Smith- Piketon

Kalesie Henderson- Piketon

Madison Metzger- Piketon

Braidon Collins- Huntington

Brody Entler- Huntington

Keiara Conwell- South Point

Serah Whitrace- Lynchburg

Kailey Adkins- Oak Hill

Andrea Lewis- Oak Hill

McKenzie LeRoy- Crooksville

Logyn Chamberlin- Crooksville

Alannah Williams- Crooksville

Lacie O'Neal- Crooksville

Riley Shreck- Ironton

Peighton Rowe- Ironton

Britteny Koewler- Eastern Brown

Allison Malott- Eastern Brown

Jerrica Smith- Meigs

Breanna Zirkle- Meigs

Peyton Rowe- Meigs

Adrianna Hoffman- Fairland

Emily Bowen- Fairland

Libby Judge- Fairland

Madison Harper- Rock Hill

Rileigh Morris- Rock Hill

Kylee Howard- Rock Hill

Jade Johnson- Adena

Megan Peek- Adena

Sarah Clanon- Wheelersburg

Desiree Ison- North Adams

Carly Phillips- North Adams

Gracie Hill- Alexander

Erin Scurlock- Alexander

Caitlyn Holdren- Southeastern

Stacia Francis- Southeastern

Jess Bolte- Southeastern

Maddie Baeter- South Eastern

Kaylea Cooie- Zane Trace

Alexis Guffey- Zane Trace

Emilee Wilson- Zane Trace

Gracie Riley- Cole Grove

Lauren Meyer- Cole Grove

Erica Scott- Wellston

McKenna Kilgor- Wellston

Madison Cochran- Portsmouth West

Taylor Coleman- Portsmouth West

Taylor Shockey- Neslonville York

Kimberly Jons- Neslonville York

Skylar Riffle- Neslonville York

Hannah Tolle- Minford

Emily Shoemaker- Minford

Lauren Arnold- Fairfield

Carli Reiber- Fairfield



Division 4

1st Team

Shaelyn Vassar- Portsmouth Clay Co-Player of the Year

Faith Brown-Co-Player of the Year Valley

Taylor Webb- Symmes Valley

Kaite Osburn- Belpre

Cassie Shaefer- Notre Dame

Denise Young- Waterford

Sidney Cook- Eastern-Megs

Madison Pierce- Peebles

Julia Swain- Clay

Sarah Kingery- Symmes Valley

Kyle Tong- Western

Madison Southworth- Eastern Pike

Josie Campbell- Manchester

Paige VanMeter- Southern

Peyton Helphenstine- Glenwood New Boston

Hailey Moore- Peebles

Gwen Messer- South Webster

Claire Detwiller- Notre Dame

Jason Gearhart- Clay Coach of the Year


2nd Team

Margaret Caldwell- Valley

Hannah Oliver- Clay

Brooke Kennedy- Manchester

Taya Lackey- Trimble

Ava Jenkins- Green

Lauren Lavender- Southern

Kelsey Malone- Ironton St. Joe

Lea McFadden- Paint Valley

Josie Perani- Miller

Olivia Hornsby- South Gallia

Tessa Rockhold- Eastern Meigs

Jensen Warnock- Clay

Taylen Hickman- Glenwood New Boston

Madison Harman- Belpre

Kelsey Roberts- Eastern Meigs

Skylar Moore- Trimble

Emma Baldwin- Waterford

Marissa Neader- Waterford


Honorable Mention

Savannah Smith- Paint Valley

Keirsten Howell- South Gallia

MaKayla Waugh- South Gallia

Isabella Cochran- South Gallia

Jaiden Roberts- Southern

Sydney Sleland- Southern

Aaliyah Smith- Manchester

Katie Sandlin- Manchester

Victoria Fannin- East

Alex Holtzapfel- Ironton St. Joe

Ashley Bartram- Ironton St. Joe

Faith Mahlmeister- Ironton St. Joe

Courtney Fitzferald- Eastern Meigs

Marissa Markins- Valley

Kirbi Summers- Valley

Breanna Carroll- Eastern Pike

Breanna Greene- Eastern Pike

Baylee Cox- South Webster

Kylie Sims- Peebles

Mattie Nichols- Peebles

Lauryn Simmons- Belpre

Hannah McDaniel- Belpre

Jordyn Haggy- Western

Haley Whii- Western

Alyssa Turley- Trimble

Brianna Lunsford

Trimble

Lexus Oiler

Glenwood New Boston

Molly Hoover- Notre Dame

Isabell Cassidy- Notre Dame

Kerston Sparks- Green

Cass Kellogg- Green

Rachael Cline- Green

Jordan Taylor- Waterford

Kara Suanders- Symmes Valley

Errica Ross- Symmes Valley

Comments

title

Content Goes Here

This ad will close in X seconds.