All District Golf


The Southeast District Golf Coaches Association has released their all district selections. The list is located below.... 

D1 Boys:

1st Team:

Austin Barta- Warren

Ethan Mercer- Jackson

Seth Dennis- Warren

Josh Sandford- Marietta

Ben Pratt- Athens

Aidan Massie- Jackson

 

2nd Team:

Chance Weihl- Warren

JB Wharff- Marietta

Preston Hayes- Athens

Owen Campitelli- Athens

Will Kiefer- Hillsboro

Trase Speakman- Jackson

 

Honorable Mention:

Caleb Davis- Warren

Justin Hartley- Marietta

Tyson Smith- Athens

Gabe Mycroft- Hillsboro

Justin Vogt- Logan

Ethan Schrader- Logan

Coach of the Year- Nathan Evan, Warren

 


D2 Boys: 

1st Team:

Ty Schobelock, 11, Unioto

Jacob Calvin, 12, Unioto

Shayne DeWitt, 12, Farfield Union

Clayton Thomas, 10, Failand

Conner Heffner, 11, Waverly

William Sturgill, 12, Portsmouth

 

2nd Team:

Cord Ebert, 12, Logan Elm

Wyatt Nicholson, 12, Meigs

Reece Bellvill, 12, Fairland

Trevor Newkirdk, 12, McClain

Whit Byrd, 11, Alexander

Brayton Felger, 12, Westfall

 

Honorable Mention: 

Braydon Easterling, 11, Ironton

Mathew Walker, 12, Westfall

Cooper Davis, 10, Gallia Academy

Blake Rangegar, 11, Fairfield Union

Evan Huffman, 12, Logan Elm

Trey Gweng, 12, New Lex

Levi Gerber, 11, Unioto

Bobby Musser, 11, Meigs

Noah Nobles, 12, Vinton County

Andrew Vogt, 12, Alexander

Cole Robertson, 11, Waverly

Brady Woodbridge, 12, Zane Trace

Trenton Newkirk, 11, McClain

Jay Styers, 12, Circleville

Coach of the Year- Dan Drummond, Unioto

 


D3 Boys: 

1st Team:

Eli Montgomery, 12, Western

Hunter Dutiel, 11, Miller

Brock Jordan, 11, Western

Brock White, 12, Crooksville

Logan Hayslip, `12, Manchester

Wesley Jenkins, 12, Waterford

 

2nd Team:

Owen Carney, 10, Crooksville

Carson Hall, 12, North Adams

Ryan Harbour, 12, Reedsville Eastern

Jacob Hoover, 12, Eastern Pike

Dalton McDonald, 9, Manchester

Dakota Pell, 9, West Union

 

Honorable Mention:

Blake White, Crooksville

Ryland Donley, Fairfield

Jarrett Hupp, Southern

Eric Dotson, Belpre

Zach Harless, Whiteoak

Andrew Cochenour, Eastern Pike

Luke Hayslip, Manchester

Brooks Soprano, Waterford

Jacob Pell, West Union

Coach of the Year- Brian Carney, Crooksville

 

 

D1 Girls:

1st Team:

Kristen Jamieson, Hillsboro

Lexie Fickel, Logan

Lauren Johnson, Logan

Andrewa Bedell, Athens

Paige Hartley, Marietta

Makayla Welch, Marietta

 

2nd Team:

Ashley Aldridge, Logan

Dreena Wiseman, Logan

Addie Huffman, Marietta

Kesselyn Bigley, Marietta

Riley Corrigan, Athens 

Coach of the Year- Rich Aldridge

 


D2 Girls:

1st Team:

Hanna Shrout, 11, Fairland

Ashley Offenberger, 12, Waterford

Maddi Shoults, 9 Westfall

Hunter Copley, 12, Gallia Academy

Lindsey Daniel, 12, West Union

Katy Pertuset, 12, Portsmouth

 

2nd Team

Molly Fitzwater, 12, Gallia Academy

Hannah Jankauskas 11, Warren

Rachel Shuler, 12, Fairfield

Bailey Meadows, 11, Gallia Academy

Brooklyn Tolle, 10, North Adams

Erika Martain, 12, McClain

 

Honorable Mention:

Natalie Shope, Zane Trace

Allison Baughman, Crooksville

Peyton Scott, Lynchburg-Clay

Madalynn Roby, Belpre

Alexis Tompkins, Fairfield

Bryn Karnes, McClain

Emily Lott, Unioto

Lynne Dale, Logan Elm

Lauren Bevins, Eastern Pike

Caitlin Cotterill, Meigs

Chloe Gee, River Valley

Addi Speed, Fairland

Zoe Miller, Warren

Lilly Rees, Gallia Academy

Madison Fulton, West Union

Alicia Dickinson, Waterford

Isabella Lambert, Vinton County.                         

Coach of the Year, Mark Allen, Gallia Academy

title

Content Goes Here