All District Golf Teams


Division 1 Boys

1st Team:

Seth Demis Warren 11

A.J. Braham Marietta 9

Caleb Davis Warren 10

JB Wharff Marietta 11

Ben Pratt Athens 11

Chane Whell Warren 11

.

2nd Team:

Liam Rither Marietta 9

Sam Caremter Athens 12

Ethan Schrader Logan 12

Jacob Smules Warren 11

Josh Sandford Marietta 12

Grayson Herb Marietta 9

Coach of the Year- Nathan Evans (Warren)

.

Honorable Mention:

Nathan Heft Warren 10

Tyson Smith Athens 10

Joel Neville Marietta 12

Max Burns Logan 12

.

.

Division 2 Boys

1st Team:

Ty Shoeblock Unioto 12

Connor Hefner Waverly 12

Clayton Thomas Fairland 11

Blake Raineger Fairfield Union 12

Whit Byrd Alexander 12

Trevon Mault Wheelersburg 11

.

2nd Team:

Laith Hamid Gallia Academy 9

Denzel Endicott Piketon 12

Jacob Lemley Chesapeake 11

Josh Tipton Fairfield Union 11

Landon Roberts Fairland 9

Levi Gerber Unioto 12

Coach of the Year- Dan Drummond (Unioto)

.

Honorable Mention:

Blaine Cline River Valley 11

Bobby Musser Meigs 12

TJ Vogt Alexander 11

Cole Robertson Waverly 12

Austin Hulse Circleville 12

Nate Roy Zane Trace 12

Brayden Easterling Ironton 12

Tanner Stevenson Wheelersburg 12

Jaren Stover Logan Elm 12

Devon Muer Fairfield Union 11

Mason Manns Fairland 12

Cooper Davis Gallia Academy 11

Jack Workman Portsmouth 12

Owen Salyer Vinton County 12

Logan Cummins Piketon 10

.

.

Division 3 Boys

1st Team:

Broc Jordan Western 12

Owen Carney Crooksville 11

Blake White Crooksville 11

Hunter Dutiel Miller 12

Dalton McDonald Manchester 10

Luke Hayslip Manchester 10

.

2nd Team:

Eric Dotson Belpre 12

Zach Harless Whiteoak 12

Cameron Young North Adams 12

Brooks Suprano Waterford 12

Clayton Jones West Union 11

Andrew Cochenour Eastern 12

Coach of the Year- Brian Carney (Crooksville)

.

Honorable Mention:

Tanner Colfens Crooksville 11

Joey Weaver Southern

Ryland Douley Fairfield

Nicholas Durst Eastern

Chase McDonald Manchester

Blaceton Moore Trimble

Clay Risner Whiteoak

Ryan Hendershot Waterford

Mason Jackson Federal Hocking

Trey Hettich Miller

Maveric Ferneau Western

Oakley Burba Peebles

T.J. Holt North Adams 10

Trenten Brown Eastern 11

Jacob Ferrier Belpre

Andrew Smith South Webster 12

Jonathon McDowell West Union 10

.

.

.

Division 1 Girls

1st Team:

Hannah Jankauskas Warren 12 *Player of the Year*

Hollis Sturgill Warren 9

Zoe Miller Warren 12

Ashley Aldridge Logan 10

Trista Stanley Marietta 9

Lauren Johnson Logan 11

Paige Hartley Martietta 11

Olivia Kaiser Athens

Coach of the Year- Andy Biddinger (Warren)

.

Honorable Mention:

Dreana Wiseman Logan 12

Maddie Whiting Athens

Grace Wharton Warren 12

Makayla Welch Marietta 11

.

Division 2 Girls

1st Team:

Hanna Shrout Fairland 12 *Player of the Year*

Maddi Shoults Westfall 10

Bailey Meadows Gallia Academy 12

Brooklyn Tolle North Adams 11

Riley McKenzie Crooksville 9

Caitlin Cotterill Meigs 11

.

2nd Team:

Ella Seeley Westfall 12

Emily Lott Unioto 11

Ellie Patterson Fairfield Union 12

Elizabeth Hart Westfall 12

Madison Fulton West Union 12

Aliana Collins Chesapeake 12

Kylee Robinson Meigs 11

Coach of the Year- Kevin Shoults (Westfall)

.

Honorable Mention:

Natalie Zane Trace 10

Bela Delawdor Ironton 12

Mikayla Radcliffe Meigs 12

Linda Lynch West Union 12

Kileigh Mitchell Manchester 10

Lauren Bevins Eastern Pike 11

Allison Baughman Crooksville 11

Lilly Rees Gallia Academy 12

Emily Cook Westfall 9

Erika Justus River Valley 10

Addi Speed Fairland 12

Makenzie Radabaugh Vinton County 12

Hayleigh Risner Piketon 9


Sponsored Content

Sponsored Content