All District Boys Soccer Teams


BOYS DIVISION 1

(First Team)

Tito Garcia Chillicothe 12 D

Michael Herligy Chillicothe 12 MD

Christian Swart Logan 11 MD

.

(Second Team)

James Smith Logan 11 MD

Gavin Swope Logan 12 D

Brady Wood Chillicothe 10 F

.

(Honorable Mention)

Isaac Crawford Chillicothe 10 F

Michael LaPurga Chillicothe 10 D

Drake McGee Logan 12 D

Bailey Taggart Logan 12 MD

.

DIVISION 2

(First Team)

Braden Bergstrom McClain 11 CM

Sam Bernard Fairfield Union 12 CB

Jude Braun Logan Elm 10 MD/D

Ty Broermann Jackson 11 GK

Max Brooks Circleville 11 GK

Kyler Conn Miami Trace 12 F

Jake Craven Marietta 12 MD

Keegan Daniels Gallia Academy 9 CM

Griffin Foltz McClain 12 CB

Sean Fournier Marietta 12 MD

Collin Ghearing Jackson 11 MD

Danny Goetz Athens 12 F

Brock Haines Hillsboro 12 CM

Caleb Hazelbaker Portsmouth West 11 F

Titus Heiser Hillsboro 12 MD

Connor Jones Circleville 12 MD

Ethan Kearns Unioto 11 MD

Ryan Mannix Marietta 12 F

Tyler McClellan Fairfield Union 11 GK

Brayden McConnell Warren 11 D

Finn Mitchell Athens 12 GK

Todd Norris Alexander 12 F

Caleb Perry Miami Trace 12 CM

Austin Shields Alexander 11 CM

Drake Teeters Waverly 10 CB

Connor Truax Alexander 12 GK

Vijay Wangui Unioto 12 MD/F

Brody Wilt Gallia Academy 10 F

.

(Second Team)

Michael Azagra Miami Trace 11 CM

Kody Burns Miami Trace 12 D

Maddux Camden Gallia Academy 9 MD

Adam Coil Marietta 11 CB

Joe Crabtree Jackson 11 MD

Will Bullock Circleville 11 CM

Carson DeBord Unioto 11 CB

Wesley Dodrill Athens 12 CB

Tyler Fritchley Alexander 11 F

Cade Gandor Marietta 12 F

Cade Groce Fairfield Union 12 CM

Bodie Hammack Fairfield Union 11 CM

Micheal Haynes Logan Elm 10 CB

Haydon Hice McClain 9 MD

Timothy Ian Hill Gallia Academy 12 CB

Britton Kritzwiser Waverly 10 CM

Isaac Kuhn Jackson 11 D

Max Lattimer Circleville 12 CB

Jared Opperman Portsmouth West 11 GK

Gavin Ott Warren 11 MD

Noah Reeves McClain 11 GK

Zack Riefler Athens 12 CB

Ethan Snapp Hillsboro 12 D

Gage Stout Unioto 12 D

Andrew Toler Gallia Academy 12 CB

TJ Vogt Alexander 11 D

Landon Weber Hillsboro 12 CB

.

(Honorable Mention)

Blake Bennett Fairfield Union 12 CB

Christian Caldwell Miami Trace 11 CM

Braulio Clouse-Rosas Athens 10 CM

Adam Cunningham Circleville 11 D

Charles Downing Logan Elm 12 MD

Ethan Feathers Marietta 12 F

Caden Fyffe Fairfield Union 9 CM

Shane Gardner Warren 11 F

Micah Geise Unioto 9 GK

Jackson Graham Marietta 12 CB

Nolan Haislop Jackson 10 MD/F

Richie Lester McClain 11 CB

Jason Lovely Hillsboro 12 GK

Ethan Marasek Portsmouth West 11 CM

Ethan Neidhart Alexander 9 CB

Will Pigman Athens 12 CM

Frantisek Podlaha Waverly 12 F

Colton Roe Gallia Academy 11 F

Brayden Sallee Warren 10 D

Trey Schaller Alexander 12 F

Justin Shoemaker Miami Trace 12 GK

Ashton Sigler Unioto 10 CB

Chance Tatman Logan Elm 10 CB

Austin Throckmorton Portsmouth West 11 CB

Austin Van Allen Jackson 12 D

Dalton Vanco Gallia Academy 11 F

Logan Weber Hillsboro 11 CM

Lyle White McClain 11 F

Alex Workman Waverly 12 CB

Eddy Zheng Circleville 10 CB

.

DIVISION 3

(First Team)

Hunter Balon Lynchburg Clay 11 MD

Karley Bell Belpre 12 CM

James Bentley Fairfield Leesburg 12 GK

Ryan Boone Eastern Brown 11 F

Richie Bowman Portsmouth 12 F/GK

Andrew Brand North Adams 11 D

Weston Browning Peebles 12 F

Adam Cordle Minford 12 MD

Dylan Dehart Northwest 11 MD

Dakota Dodds Portsmouth Clay 12 GK

Brady Floyd Rock Hill 12 CM

Blake Grant Glenwood 12 F

Aaron Jolly Wheelersburg 11 F

Jacob Lenox Southeastern 10 MD

Tyler Lilly South Point 11 MD

Blake Marcelino Lynchburg Clay 12 CB

Braden Martin South Webster 12 MD

Noah Nichols Piketon 11 F

Colt Parker West Union 12 GK

Ryan Payne St. Joseph Central 12 CM

Cameron Phillips Valley 12 F

Jacob Polcyn Fairland 11 GK

Malachi Potts Glenwood 12 MD

Andrew Ramsey Zane Trace 12 GK

Jackson Rowe St. Joseph Central 11 F

Gabe Ruth South Webster 12 F

Bryce Toomire Portsmouth Clay 12 MD

Cole Wagner North Adams 12 GK

Brady Warren Wheelersburg 12 D

Evan Wheeler Minford 12 D

.

(Second Team)

Cayden Banks Minford 11 CB

Gavin Bennett South Webster 12 F

Brody Blackwell South Point 12 GK

Jeremiah Bruch Northwest 12 CB

Jordan Cameron Fairfield Leesburg 12 F/MD

Mason Fannin Fairland 12 F

Parker George Southeastern 10 MD

Eric Green Wheelersburg 11 GK

Jayden Hesler North Adams 11 F

Wesley Holbrook Valley 11 GK

Kaden Howard Zane Trace 12 CM

Skyler Knore Minford 11 MD

Kyle Lightner Peebles 12 GK

Jimmy Malhmeister St. Joseph Central 11 GK

Zach Roach St. Joseph Central 12 MD

Brice Robnett South Webster 12 D

Alonso Salinas Portsmouth 10 MD

James Saxby Wheelersburg 10 F

Kyle Sexton Glenwood 11 D

Sam Simpson Rock Hill 9 F

Austin Sommers Valley 10 F

Brycen Staten West Union 12 CB

Gavin Stroop Lynchburg Clay 12 GK

Brandt Thompson Piketon 10 MD/F

Connor Van Fossen Belpre 11 CM/CB

Andres Vargas Eastern Brown 11 MD

Seth Vogel North Adams 11 F

Triston West Lynchburg Clay 12 MD

Reece Whitley Portsmouth Clay 12 MD

Spencer Wycinski Zane Trace 11 F

.

(Honorable Mention)

Braylon Balandra South Point 9 CM

Bryce Balestra St. Joseph Central

Wade Brown Fairland 11 CM

Harrison Burge Lynchburg Clay 10 MD

Kyle Butler Northwest 11 MD

Alex Camp Peebles 12 CM

Cameron Campbell West Union 10 F

Tristen Carrico Piketon 12 CB

Brycen Carver Northwest 11 CB

Dylan Cheathan Portsmouth 11 F

Ben Corcoran Southeastern 12 D

Clay Cottle Portsmouth Clay 11 MD

Treyvin Craft Portsmouth 10 D/GK

Adam Crank Minford 9 F

Will Darling Wheelersburg 12 MD

Logan Davis Wheelersburg 11 D

Caleb Dillon Rock Hill 12 CB

Jerry Ebert Zane Trace 11 D

Brandon Figgins North Adams 12 D

Aramis Gibson Southeastern 12 MD

Grant Harper North Adams 12 D

AJ Johnson Valley 11 MD

Jared Johnson St. Joseph Central 11 D

Zane Kingsolver

Parker Knipp Rock Hill 11 CB

Wyatt Makstaller Eastern Brown 12 D

Jacob Maze Belpre 10 F

Carmie McGuffin South Point 12 F

Zane Miller Minford 10 F

Andrew Needs Belpre 11 CB

Tristan Robinson South Webster 11 MD

Ethan Saunders Fairfield Leesburg 12 MD/F

Marcus Saunders Glenwood 12 MD/D

Mason Sims Peebles 9 F

Isaac Slack Valley 12 MD

Keagan Smith Zane Trace 10 MD/F

Zach Stewart Fairland 11 D

Colt Tatman Lynchburg Clay 12 MD

Aaron Taylor Piketon 12 GK

Tanner Voiers Glenwood 11 F

Carter Woodland Eastern Brown

Evan Woods Portsmouth Clay 11 MD

Trae Zimmerman South Webster 10 F

Koben Zink Fairfield Leesburg 10 F

.

BOYS DIVISION I "COACH OF THE YEAR"

Michael McCorkle Chillicothe

.

BOYS DIVISION II "COACH OF THE YEAR"

Todd Morris Marietta

.

BOYS DIVISION III "COACH OF THE YEAR"

Jon Estep Wheelersburg

.

RON PINSENSHAUM AWARD

Corey Claxon South Webster

.

BOYS DIVISION II "ASSISTANT COACH OF THE YEAR"

Colten Holdren Marietta

.

BOYS DIVISION III "ASSISTANT COACH OF THE YEAR"

Brian Tatman Lynchburg Clay

.

REFEREE OF THE YEAR

Greg Romanello

.

REFEREE OF THE YEAR

Aaron Allen

.

BOYS DIVISION I "PLAYER OF THE YEAR"

Michael Herlihy Chillicothe

.

BOYS DIVISION II "PLAYER OF THE YEAR"

Jake Craven Marietta

.

BOYS DIVISION III "PLAYER OF THE YEAR"

Aaron Jolly Wheelersburg


Sponsored Content

Sponsored Content