All District Girls Soccer Teams


GIRLS DIVISION 2

(First Team)

Nikk Bean Athens 11 GK

Morgan Bivens Wheelersburg 12 GK

Reagan Conrad Fairfield Union 12 CM

Emma Dabelko Athens 12 D

Addie Erslan Chillicothe 11 F

Caroline Ford Chillicothe 12 CM

Sydney Free Unioto 11 GK

Arianna Heath Washington CH 11 D

Loren Moran Waverly 11 MD/F

Kerigan Pollard McClain 11 F

Preslee Reed Gallia Academy 10 MD/D

Isabel Ruff Fairfield Union 11 MD

Morgan Sark Circleville 10 CB

Riley Schultz Logan Elm 11 MD

Aubrey Schwartz Miami Trace 12 GK

Abby Seals Unioto 11 D

Lexi Sheppard Hillsboro 11 F

Taylor Sloan Warren 11 MD

Chelsee Steele Wheelersburg 12 F

Taylor Thorpe Jackson 11 F

Brynlee Vermillion Jackson 12 F

.

(Second Team)

Sami Blair Hillsboro 11 MD

Magarah Bloom Miami Trace 11 MD

Brooklyn Bryant Logan Elm 11 MD

Addison Chambers Washington CH 9 CM

Zoe Ford Chillicothe 12 D

Alexis Frazee Warren 9 D

Lanie Irwin Wheelersburg 12 D

Maddy Kluczynski Circleville 12 D

Mackenzie Lanning Fairfield Union 12 F

Sarah Lefever Jackson 10 D

Gemma Maimone Chillicothe 9 MD

Jayden McKell Unioto D 10

Xix McKell Unioto 12 MD

Michaela Rhoads Waverly 11 D

Krysten Sanders Gallia Academy 10 MD/F

Beckley Smith McClain 12 CB

Emma Smith Fairfield Union 11 D

Macie Smith Warren 10 F

Anna Welser Athens 12 MD

Emma Wiley Jackson 12 CM

Amelia Willis Waverly 11 CM

.

(Honorable Mention)

Zinny Adams Hillsboro 11 CB

Kayla Anderson McClain 12 MD

Emma Bapst Jackson 11 D

Kylee Bethel Unioto 12 F

Brynn Bledsoe Hillsboro 10 CM

Caroline Brandes Athens 12 MD

Caroline Brown Fairfield Union 10 D

Kaylie Clark Gallia Academy 11 D

Nilyn Cockerham Circleville 9 F

Hannah Creech Circleville 12 MD

Morgan Eggleton Miami Trace 12 F

Sophia Garza Unioto 12 MD

Abby Hardin Logan Elm 12 MD

Jordan Jennings Wheelersburg 12 MD

Anna Jordan Waverly 12 GK

Jenna Lapurga Chillicothe 12 D

Chloe Lovett Washington CH 10 F

Jordan McCane Washington CH 9 D

Alexis Murphy Waverly 11 D

Paige Persinger Chillicothe 12 D

Emily Powell Miami Trace 12 MD

Payton Pryor McClain 9 MD

Millie Ryan Warren 11 GK

Sommer Saboley Warren 12 D

Hannah Schulz Athens 12 D

Sydney Spires Logan Elm 11 D

Marley Stroth Jackson 10 D

Georgia Thomas Fairfield Union 12 D

Koren Truance Gallia Academy 11 D

Brittani Wolfenbarker Wheelersburg 12 MD

.

DIVISION 3

(First Team)

Hannah Addy Zane Trace 12 F

Sasha Battrell Alexander 12 D

Lacey Brown West Union 12 CB

Lily Clark Zane Trace 12 GK

Natalie Cooper Piketon 9 GK

Ellie Curtis Northwest 11 F

Alaina Eierman North Adams 12 GK

Lilly Gray Peebles 11 F

Haley Knore Minford 9 F

Mary Litzinger Eastern Brown 10 MD

Kaylee Lunsford Lynchburg Clay 12 F

Taylor Meadows Alexander 12 MD/F

Sierra Mitten Southeastern 11 F

Eva Reyes Northwest 12 MD

Bri Reynolds Rock Hill 9 MD

Cadence Saunders Fairfield Leesburg 10 MD

Makayla Scott Rock Hill 12 F

Mackenzie Silvia West Union 11 F

Mary Sonner North Adams 12 D

Kierra Stone Peebles 12 F

Karlie Tipton Lynchburg Clay 9 F

Hannah Tolle Minford 12 MD

Laiken Unger St. Joseph Central 10 Md

Emma Whaley St. Joseph Central 11 F

Julia White Fairland 12 F

Emilee Whitt South Point 12 F

Caitlyn Willis Eastern Brown 11 D

Bailee Wireman Portsmouth West 11 MD

.

(Second Team)

Amara Albano Alexander 10 MD/F

Maddie Arthur Fairland 12 CB

Paige Bailey Rock Hill 11 CB

Sarah Bender Minford 12 D

Sierra Benney Lynchburg Clay 11 MD

Casey Biggs West Union 12 D

Kristen Bradford Peebles 12 CM

Hope Brown Peebles 12 GK

Ali Brumfield Minford 12 MD/F

Karissa Buttelwerth North Adams 11 F

Natasha Davidson Lynchburg Clay 10 D

Bailey Dotson Eastern Brown 10 F

Kylee Ellison South Point 11 MD

Jenelle Fauber Alexander 10 MD

Alexis Guffy Zane Trace 11 MD

Kaley Hamilton Northwest 12 D

Gabie Hamm Zane Trace 12 D

Braylie Jones North Adams 11 CM

Eva Kingery Southeastern 11 MD

Rylee Leonard Eastern Brown 9 F

Olivia MacCrae Piketon 9 MD

Maddie Miller Fairland 10 MD

Ella Newkirk Fairfield Leesburg 10 F

Zoe-Hanna Rawlins Portsmouth West 11 MD

Chloe Sheridan St. Joseph Central 10 D

Lucy Simpson Rock Hill 12 MD

Jacyie Walters South Point 9 CB

Bella Whaley St. Joseph Central 10 MD

.

(Honorable Mention)

Olivia Balon Lynchburg Clay 12 D

Isabelle Brinkman Lynchburg Clay 12 F

Jaclyn Burchett Northwest 12 MD/D

Reece Chafin Fairland 12 MD/GK

Alyssa Coriell Minford 12 D

Chloe D'amico Piketon 12 D

Emily Fannin Eastern Brown 12 GK

Marlee Grinstead Alexander 10 MD

Ainsley Grooms North Adams 10 CM

Kendra Grooms West Union 11 D

Lexi Hall Fairland 11 F

Daryn Hoffer Alexander 11 D

Summer Howbeil Southeastern 12 D

Zane Kingsolver West Union 12 CM

Faith Mahlmeister St. Joseph Central 12 D

Layla McCleese Portsmouth West 11 D

Storey McClelland Zane Trace 12 D

Madison Montavon Northwest 12 MD

Paige Mustard Southeastern 11 MD

Emma Nelson Portsmouth West 10 MD

Erin Nelson Zane Trace 12 D

Olivia Parrett Peebles 12 D

Emma Prine Eastern Brown 10 MD

Sarah Roach South Point 11 Md

Laney Ruckel North Adams 9 D

Kaitlyn Sheridan St. Joseph Central 12 MD

Lexington Shiveley Peebles 12 D

Destiny Smith South Point 10 D

Bronwyn Spencer Piketon 12 MD

Emmi Stevens Rock Hill 10 F

Grace Stevens Rock Hill 12 GK

Hailey Tolle Fairfield Leesburg 9 MD

Makayla Watters Minford 12 GK

Jaisyra White West Union 11 GK

Mackenzi Williams Fairfield Leesburg 12 MD

.

GIRLS DIVISION I "COACH OF THE YEAR"

Jeff Price Marietta

.

GIRLS DIVISION II "COACH OF THE YEAR"

Tyler Carman McClain

.

GIRLS DIVISION III "COACH OF THE YEAR"

Morgan Henderickson North Adams

.

GIRLS DIVISION I "ASSISTANT COACH OF THE YEAR"

Greg Rimkus Logan

.

GIRLS DIVISION II "ASSISTANT COACH OF THE YEAR"

Andrew Lightle Chillicothe

.

GIRLS DIVISION III "ASSISTANT COACH OF THE YEAR"

Nick Biggs West Union

.

KIM MAHONEY AWARD

Tom Fauber Alexander

.

GIRLS DIVISION I "PLAYER OF THE YEAR"

Courtney Schuck Marietta

.

GIRLS DIVISION II "PLAYER OF THE YEAR"

Addie Erslan Chillicothe

.

GIRLS DIVISION III "PLAYER OF THE YEAR"

Kaylee Lunsford Lynchburg Clay


Sponsored Content

Sponsored Content