Ross Fair Rabbit Show Results


Cavy Show

Class 1 Cavies - American

Andrew Payton, Hallsville Friendly Neighbors, 1st Place

Jordyn Rinehart, Farmtastic 4-Hers, 2nd Place

Meghan Hurless, Old Town Gang, 3rd Place

Rylee Cook, Panther Power, 4th Place

Kassidy Branham, Hare & Livestock Raisers, 5th & 6th Place

.

Class 2 Cavies - Abby

Kassidy Branham, Hare & Livestock Raisers, 1st Place

Emma Hurless, Old Town Gang, 2nd Place

.

Class 3 Cavies - Crested

Emma Hurless, Old Town Gang, 1st Place

Andrew Payton, Hallsville Friendly Neighbors, 2nd Place

Gavin Branham, Hare & Livestock Raisers, 3rd Place

.

Class 4 Cavies - Peruvian

Alayne Blackstone, Elite Eagles, 1st Place

Miles Blackstone, Elite Eagles, 2nd Place

.

Grand Champion Cavy: Emma Hurless, Old Town Gang

Reserve Champion Cavy: Andrew Payton, Hallsville Friendly Neighbors

.

Fancy & Breeding Rabbit Show

Fancy Junior Doe (Class 1)

Treston Carl, Hare & Livestock Growers, 1st Place

.

Fancy Junior Buck (Class 2)

Mia Wilburn, Clarksburg Jolly Feeders, 1st Place

C. J. Wright, Hare & Livestock Raisers, 2nd Place

Natalie Depugh, Panther Power, 3rd Place

.

Fancy Intermediate Doe (Class 3)

Addison Cottrill, Deerfield Happy Helpers, 1st Place

C. J. Wright, Hare & Livestock Raisers, 2nd Place

Mia Wilburn, Clarksburg Jolly Feeders, 3rd Place

.

Fancy Intermediate Buck (Class 4)

Katelyn Ramsey, Clarksburg Jolly Beef Feeders, 1st Place

Treston Carl, Hare & Livestock Raisers, 2nd Place

.

Fancy Senior Doe (Class 5)

C. J. Wright, Hare & Livestock Raisers, 1st Place

Mia Wilburn, Clarksburg Jolly Feeders, 2nd Place

McKenzie Kitchen, Gone Country, 3rd Place

.

Fancy Senior Buck (Class 6)

Addison Cottrill, Deerfield Happy Helpers, 1st Place

Raegan Dudzinski, We're Growin' & Showin', 2nd Place

Treston Carl, Hare & Livestock Raisers, 3rd Place

Evan Park, We're Growin' & Showin', 4th Place

Madilyn Vanmeter, Clarksburg Jolly Beef Feeders, 5th Place

.

Champion Fancy: C. J. Wright, Hare & Livestock Growers

Reserve Champion Fancy: Katelyn Ramsey, Clarksburg Jolly Feeders

.

Junior Doe (Class 7)

Evelyn Ramsey, Clarksburg Jolly Beef Feeders, 1st Place

.

Junior Buck (Class 8)

Delana Relli, Clover Bees, 1st Place

.

Intermediate Doe (Class 9)

Nathan Ramsey, Clarksburg Jolly Beef Feeders, 1st Place

.

Intermediate Buck (Class 10)

Mia Wilburn, Clarksburg Jolly Feeders, 1st Place

.

Senior Doe (Class 11)

Evan Park, We're Growin' & Showin', 1st Place

Treston Carl, Hare & Livestock Raisers, 2nd Place

Ella Hartmus, The Spirit Gang, 3rd Place

McKenzie Kitchen, Gone Country, 4th Place

.

Senior Buck (Class 12)

Katelyn Ramsey, Clarksburg Jolly Beef Feeders, 1st Place

Madilyn Vanmeter, Clarksburg Jolly Beef Feeders, 2nd Place

.

Champion Pen of 1: Evan Park, We're Growin' & Showin'

Reserve Champion Pen of 1: Katelyn Ramsey, Clarksburg Jolly Beef Feeders

.

Junior Pen of 2 (Class 13)

McKenzie Kitchen, Gone Country, 1st Place

.

Intermediate Pen of 2 (Class 14)

Nathan Ramsey, Clarksburg Jolly Beef Feeders, 1st Place

Evelyn Ramsey, Clarksburg Jolly Beef Feeders, 2nd Place

Evan Park, We're Growin' & Showin', 3rd Place

Delana Relli, Clover Bees, 4th Place

.

Senior Pen of 2 (Class 15)

Grayson Knedler, RC Gang, 1st Place

Jackson Knedler, RC Gang, 2nd Place

.

Champion Pen of 2: Nathan Ramsey, Clarksburg Jolly Beef Feeders

Reserve Champion Pen of 2: Grayson Knedler, RC Gang

.

Junior Pen of 3 (Class 16)

McKenzie Kitchen, Gone Country, 1st Place

.

Intermediate Pen of 3 (Class 17)

Mia Wilburn, Clarksburg Jolly Feeders, 1st Place

Delana Relli, Clover Bees, 2nd Place

.

Champion Pen of 3: McKenzie Kitchen, Gone Country

Reserve Champion Pen of 3: Mia Wilburn, Clarksburg Jolly Feeders

.

Champion Overall Breeding Project: Evan Park, We're Growin' & Showin'

Reserve Champion Overall Breeding: Nathan Ramsey, Clarksburg Jolly Beef Feeders

Honorable Mention Overall Breeding: McKenzie Kitchen, Gone Country

94 Country WKKJ · The Scioto Valley's Home for Today's Country

Listen Now on iHeartRadio