Volleyball District 14 Coaches Select All District Teams


Division 1 & 2

First Team

Circleville- Kenzie McConnell- Player of the Year 

Miami Trace- Olivia Fliehman 

Unioto- Kacey Pierce

Waverly- Carli Knight 

Circleville- Jayla Parsons

Logan Elm- Kaiya Elsea

Second Team

Fairfield Union- Olivia Spillers

Chillicothe- Stephanie Hirsch

Miami Trace- Chloe Scott

Unioto- Ava Eldridge

Washington CH- Brittney Wilson

Hillsboro- Gracie Dean

Honorable Mention

Miami Trace- Gracey Ferguson

Miami Trace- Laura Robinson

Chillicothe- Katie Conner

Washington CH- Aaralyne Estep

Fairfield Union- Alaina Berkfield

Waverly- SarahThompson

Circleville- Morgan Blakeman

McClain- Maddy Crawford

Coach of the Year 

Miami Trace- Doug Mace

.

Division 3

First Team

Wheelersburg- Kylee Barney - Player of the Year

Adena- Jenna Martin

Westfall- Marissa Mullins

Northwest- Haidyn Wamsley

Westfall- Kristin Phillips

Huntington- Megan Steele

Second Team

Adena- Camryn Carroll

Southeastern- Hannah Lougheed

Wheelersburg- Lauren Jolly

Zane Trace- Alli Bennett

North Adams- Delaney Harper

Minford-Ally Coriell

Third Team

Leesburg Faifield- Layla Hattan

Northwest- Reagan Lewis

North Adams- Sierra Kendall

Adena- Ellie Harper

Wheelersburg- Emily Boggs

Huntington- Allison Basye

Honorable Mention

Westfall- Claire Latham

Zane Trace- Laynee Hill

Southeastern- Lexie Lockwood

Portsmouth- Madison Perry

Wheelersburg- Kaylee Darnell

Huntington- Katie Hirsch

North Adams- Wylie Shipley

Adena- Ari DaRif

Zane Trace- Lexie Scott

Northwest- Ava Jenkins

Ports West- Eden Cline

Minford- Livi Shonkwiller

Coach of the Year 

Adena- Laura Smith

.

Division 4

First Team 

South Webster- Faith Maloney - Player of the Year

Notre Dame- Claire Detwiller

Notre Dame- Ava Hassel

South Webster- Briana Claxon

Eastern Pike- Skylar White

Peebles- Jacey Justice

Second Team

Paint Valley- Olivia Smith

South Webster- Graciana Claxon

Glenwood- Shelby Easter

Eastern Pike- Andee Lester

Portsmouth Clay- Shaley Munion

South Webster- Gwen Messer

Honorable Mention

Green- Kame Sweeney

Notre Dame- Annie Dettwiller

Western Pike- Brooklyn Leedy

Paint Valley- Kaitlin Potts

South Webster- Isabelle Claxon

Western Pike- Kenzi Ferneau

Paint Valley- Averi McFadden

East- Grace Smith

Manchester- Brooke Kennedy

Western Pike- Paige Davis

Whiteoak- Jeanette Cox

Coach of the Year

South Webster - Darcee Claxon


Sponsored Content

Sponsored Content